0SPF012.HXR
Part number:
0SPF012.HXR
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
FUSE CARTRIDGE 12A 1KVDC 5AG
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Size / Dimension
    0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Current Rating (Amps)
    12A