30KP33CA-TP
Part number:
30KP33CA-TP
CLASSIFICATION:
describe:
TVS DIODE 33VWM 58.5VC R6
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    33V
  • Supplier Device Package
    R-6
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    36.9V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.5V
  • Power - Peak Pulse
    30000W (30kW)