30KP48A-TP
Part number:
30KP48A-TP
CLASSIFICATION:
describe:
TVS DIODE 48VWM 81.6VC R6
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V
  • Supplier Device Package
    R-6
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.6V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    81.6V
  • Power - Peak Pulse
    30000W (30kW)