30KP51CA-TP
Part number:
30KP51CA-TP
CLASSIFICATION:
describe:
TVS DIODE 51VWM 86.4VC R6
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    51V
  • Voltage - Breakdown (Min)
    57V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    86.4V
  • Power - Peak Pulse
    30000W (30kW)