30KP75A-TP
Part number:
30KP75A-TP
CLASSIFICATION:
describe:
TVS DIODE 75VWM 119.4VC R6
package:
Tape & Reel (TR)
price
500
specifications
  • Package / Case
    R-6, Axial
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Type
    Zener
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V
  • Supplier Device Package
    R-6
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.8V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    119.4V
  • Power - Peak Pulse
    30000W (30kW)