30KP90CA-TP
Part number:
30KP90CA-TP
CLASSIFICATION:
describe:
TVS DIODE 90VWM 146.4VC R6
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100.5V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    146.4V
  • Power - Peak Pulse
    30000W (30kW)