3132-18-1-0500-011-1-TS
Part number:
3132-18-1-0500-011-1-TS
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
HOOK-UP STRND 18AWG GRN/YEL 250'
package:
Spool
price
1
specifications
  • Features
    High Temperature, Oil Resistant
  • Voltage
    300V
  • Length
    250.0' (76.2m)
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Jacket (Insulation) Material
    Silicone Rubber
  • Conductor Strand
    34/0.0071"
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 150°C
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.079" (2.01mm)
  • Ratings
    UL Style 3132
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.015" (0.38mm)