3135-22-1-0500-003-1-TS
Part number:
3135-22-1-0500-003-1-TS
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 25'
package:
Spool
price
1
specifications
  • Features
    High Temperature, Oil Resistant
  • Voltage
    600V
  • Length
    25.00' (7.62m)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Jacket (Insulation) Material
    Silicone Rubber
  • Conductor Strand
    17/0.0063"
  • Operating Temperature
    -30°C ~ 150°C
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.091" (2.31mm)
  • Ratings
    UL Style 3135
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.030" (0.76mm)