3239-22-1-0500-003-1-TS
Part number:
3239-22-1-0500-003-1-TS
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 250'
package:
Spool
price
1
specifications
  • Features
    High Temperature, Oil Resistant
  • Voltage
    3000V
  • Length
    250.0' (76.2m)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Jacket (Insulation) Material
    Silicone Rubber
  • Conductor Strand
    17/0.0063"
  • Operating Temperature
    -50°C ~ 150°C
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.081" (2.06mm)
  • Ratings
    UL Style 3239
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.025" (0.63mm)