4108R-1-330LF
Part number:
4108R-1-330LF
describe:
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8DIP
  • Resistance (Ohms)
    33
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Power Per Element
    250mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Package / Case
    8-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.465" L x 0.300" W (11.81mm x 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.185" (4.69mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C