4108R-3-121/121LF
Part number:
4108R-3-121/121LF
describe:
RES NETWORK 12 RES 120 OHM 8DIP
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Resistance (Ohms)
    120
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    125mW
  • Circuit Type
    Dual Terminator
  • Package / Case
    8-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.465" L x 0.300" W (11.81mm x 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.185" (4.69mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C