4114R-2-390LF
Part number:
4114R-2-390LF
describe:
RES ARRAY 13 RES 39 OHM 14DIP
  • Resistance (Ohms)
    39
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Power Per Element
    125mW
  • Package / Case
    14-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.185" (4.69mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C