4304M-101-222
Part number:
4304M-101-222
describe:
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 4SIP
package:
ROHS status:
None
  • Resistance (Ohms)
    2.2k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    250mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C