4304M-102-302LF
Part number:
4304M-102-302LF
describe:
RES ARRAY 2 RES 3K OHM 4SIP
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    3k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    400mW
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C