4306H-101-472
Part number:
4306H-101-472
describe:
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 6SIP
package:
ROHS status:
None
  • Resistance (Ohms)
    4.7k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    300mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.350" (8.89mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C