4306M-101-151
Part number:
4306M-101-151
describe:
RES ARRAY 5 RES 150 OHM 6SIP
package:
ROHS status:
None
  • Resistance (Ohms)
    150
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    250mW
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C