4308H-102-390LF
Part number:
4308H-102-390LF
describe:
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 8SIP
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    39
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Power Per Element
    500mW
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.350" (8.89mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C