4308M-102-102
Part number:
4308M-102-102
describe:
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP
package:
ROHS status:
None
  • Resistance (Ohms)
    1k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    400mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C