4310M-101-101LF
Part number:
4310M-101-101LF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 9 RES 100 OHM 10SIP
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    100
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    250mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    10
  • Package / Case
    10-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    10-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C