4310M-101-561
Part number:
4310M-101-561
describe:
RES ARRAY 9 RES 560 OHM 10SIP
package:
ROHS status:
None
  • Resistance (Ohms)
    560
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    250mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C