4420P-1-192
Part number:
4420P-1-192
describe:
RES ARRAY 10 RES 1.9K OHM 20SOIC
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
None
price
1500
specifications
  • Resistance (Ohms)
    1.9k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    160mW
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.114" (2.90mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C