4420P-T01-331
Part number:
4420P-T01-331
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 10 RES 330 OHM 20SOIC
package:
ROHS status:
None
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Resistance (Ohms)
    330
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    160mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Pins
    20
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.510" L x 0.295" W (12.95mm x 7.50mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    20-SOL
  • Height - Seated (Max)
    0.114" (2.90mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C