4604H-101-102LF
Part number:
4604H-101-102LF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 3 RES 1K OHM 4SIP
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    1k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    300mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    4
  • Package / Case
    4-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    4-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.350" (8.89mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C