4604X-101-151LF
Part number:
4604X-101-151LF
describe:
RES ARRAY 3 RES 150 OHM 4SIP
  • Resistance (Ohms)
    150
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    200mW
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)