4605X-101-105LF
Part number:
4605X-101-105LF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 5SIP
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    1M
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    200mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    5
  • Package / Case
    5-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    5-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)