4606M-101-222LF
Part number:
4606M-101-222LF
describe:
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 6SIP
  • Resistance (Ohms)
    2.2k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    250mW
  • Number of Pins
    6
  • Package / Case
    6-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    6-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C