4606M-101-390LF
Part number:
4606M-101-390LF
describe:
RES ARRAY 5 RES 39 OHM 6SIP
  • Resistance (Ohms)
    39
  • Tolerance
    ±1Ohm
  • Power Per Element
    250mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C