4606X-AP1-103LF
Part number:
4606X-AP1-103LF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
package:
Tape & Box (TB)
price
1000
specifications
  • Resistance (Ohms)
    10k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    200mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    6
  • Package / Case
    6-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    6-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)