4606X-AP1-333LF
Part number:
4606X-AP1-333LF
describe:
RES ARRAY 5 RES 33K OHM 6SIP
  • Resistance (Ohms)
    33k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    200mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)