4607M-101-103LF
Part number:
4607M-101-103LF
describe:
RES ARRAY 6 RES 10K OHM 7SIP
  • Resistance (Ohms)
    10k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    250mW
  • Number of Pins
    7
  • Package / Case
    7-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    7-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.250" (6.35mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C