4607M-901-103LF
Part number:
4607M-901-103LF
describe:
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 7SIP
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Circuit Type
    Bussed
  • Capacitance
    10000pF
  • Package / Case
    7-SIP
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.701" L x 0.150" W (17.80mm x 3.81mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)
  • Voltage - Rated
    50 V