4608H-101-202LF
Part number:
4608H-101-202LF
describe:
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 8SIP
  • Resistance (Ohms)
    2k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    300mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.350" (8.89mm)
  • Resistor-Ratio-Drift
    50ppm/°C