4608X-AP2-473LF
Part number:
4608X-AP2-473LF
describe:
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP
package:
Tape & Box (TB)
price
1000
specifications
  • Resistance (Ohms)
    47k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    300mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Pins
    8
  • Package / Case
    8-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    8-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)