4614X-102-391LF
Part number:
4614X-102-391LF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 14SIP
price
1
specifications
  • Resistance (Ohms)
    390
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    300mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Pins
    14
  • Package / Case
    14-SIP
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    14-SIP
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)