4818P-T02-104
Part number:
4818P-T02-104
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 17 RES 100K OHM 18SOIC
package:
ROHS status:
None
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Resistance (Ohms)
    100k
  • Tolerance
    ±2%
  • Power Per Element
    80mW
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Pins
    18
  • Package / Case
    18-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.490" L x 0.220" W (12.45mm x 5.59mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package
    18-SOM
  • Height - Seated (Max)
    0.094" (2.40mm)