744C083750JP
Part number:
744C083750JP
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 2012
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Resistance (Ohms)
    75
  • Tolerance
    ±5%
  • Power Per Element
    125mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Pins
    8
  • Package / Case
    2012, Concave, Long Side Terminals
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.028" (0.70mm)