ASCSM-10.000MHZ-LR-T
Part number:
ASCSM-10.000MHZ-LR-T
manufacturer:
describe:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    4-UFBGA, CSPBGA
  • Size / Dimension
    0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Type
    XO (Standard)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 3.6V
  • Current - Supply (Max)
    6.5mA
  • Height - Seated (Max)
    0.027" (0.69mm)
  • Frequency
    10 MHz