ASCSM-12.288MHZ-LR-T
Part number:
ASCSM-12.288MHZ-LR-T
manufacturer:
describe:
MEMS OSC XO 12.2880MHZ CMOS SMD
  • Size / Dimension
    0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 3.6V
  • Current - Supply (Max)
    6.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15µA
  • Height - Seated (Max)
    0.027" (0.69mm)
  • Frequency
    12.288 MHz