B72500E2170K060
Part number:
B72500E2170K060
describe:
VARISTOR 27V 10A 0603
  • Current - Surge
    10 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TA)
  • Energy
    0.1J
  • Varistor Voltage (Max)
    29.7 V
  • Varistor Voltage (Min)
    24.3 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    27 V
  • Maximum AC Volts
    17 V
  • Maximum DC Volts
    22 V
  • Capacitance @ Frequency
    30 pF @ 1 MHz