B72500E2170S170
Part number:
B72500E2170S170
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
VARISTOR 32.5V 30A 0603
package:
Tape & Reel (TR)
price
16000
specifications
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Current - Surge
    30 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TA)
  • Energy
    0.075J
  • Grade
    Automotive
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    40.63 V
  • Varistor Voltage (Min)
    24.38 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    32.5 V
  • Maximum AC Volts
    17 V
  • Maximum DC Volts
    22 V
  • Capacitance @ Frequency
    75 pF @ 1 MHz