B72500E5200S160
Part number:
B72500E5200S160
describe:
VARISTOR 36V 30A 0603
price
4000
  • Current - Surge
    30 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TA)
  • Energy
    0.3J
  • Grade
    Automotive
  • Varistor Voltage (Max)
    43.2 V
  • Varistor Voltage (Min)
    28.8 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    36 V
  • Maximum AC Volts
    20 V
  • Maximum DC Volts
    26 V
  • Capacitance @ Frequency
    96 pF @ 1 MHz