B72500T0110K060
Part number:
B72500T0110K060
describe:
VARISTOR 18V 30A 0603
price
4000
  • Current - Surge
    30 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C (TA)
  • Energy
    0.2J
  • Varistor Voltage (Max)
    19.8 V
  • Varistor Voltage (Min)
    16.2 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    18 V
  • Maximum AC Volts
    11 V
  • Maximum DC Volts
    14 V
  • Capacitance @ Frequency
    100 pF @ 1 kHz