B72510E1250K062
Part number:
B72510E1250K062
describe:
VARISTOR 39V 80A 0805
price
3000
  • Current - Surge
    80 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TA)
  • Energy
    0.3J
  • Varistor Voltage (Max)
    42.9 V
  • Varistor Voltage (Min)
    35.1 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    39 V
  • Maximum AC Volts
    25 V
  • Maximum DC Volts
    31 V
  • Capacitance @ Frequency
    250 pF @ 1 kHz