B72510E2170K062
Part number:
B72510E2170K062
describe:
VARISTOR 29V 30A 0805
price
3000
  • Current - Surge
    30 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TA)
  • Energy
    0.1J
  • Varistor Voltage (Max)
    33.35 V
  • Varistor Voltage (Min)
    24.65 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    29 V
  • Maximum AC Volts
    17 V
  • Maximum DC Volts
    22 V
  • Capacitance @ Frequency
    100 pF @ 1 kHz