B72510E9200S172
Part number:
B72510E9200S172
describe:
VARISTOR 34.5V 80A 0805
price
12000
  • Current - Surge
    80 A
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TA)
  • Energy
    0.4J
  • Varistor Voltage (Max)
    39.68 V
  • Varistor Voltage (Min)
    29.33 V
  • Varistor Voltage (Typ)
    34.5 V
  • Maximum AC Volts
    20 V
  • Maximum DC Volts
    26 V
  • Capacitance @ Frequency
    270 pF @ 1 kHz