C0402C223J3RAC7867
Part number:
C0402C223J3RAC7867
describe:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0402
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Thickness (Max)
    0.022" (0.55mm)
  • Capacitance
    0.022 µF