C0402C511J5GAC7867
Part number:
C0402C511J5GAC7867
describe:
CAP CER 510PF 50V C0G/NP0 0402
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.022" (0.55mm)
  • Capacitance
    510 pF