C0603C154K3NAC7867
Part number:
C0603C154K3NAC7867
describe:
CAP CER 0.15UF 25V X8L 0603
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    High Temperature
  • Voltage - Rated
    25V
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Size / Dimension
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.034" (0.87mm)
  • Capacitance
    0.15 µF