C0603C622J5GAC7867
Part number:
C0603C622J5GAC7867
describe:
CAP CER 6200PF 50V C0G/NP0 0603
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.034" (0.87mm)
  • Capacitance
    6200 pF