C0603C682J5HAC7867
Part number:
C0603C682J5HAC7867
describe:
CAP CER 6800PF 50V X8R 0603
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Low ESL, High Temperature
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Size / Dimension
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Thickness (Max)
    0.034" (0.87mm)
  • Capacitance
    6800 pF